Vladimir_Torubarov,_Dejan__Pajic

KAJAK
Torubarovu i Pajiću srebro na EŠ

Srpski kajakaški dvosed u sastavu Vladimir Torubarov i Dejan Pajić osvojio su srebrnu  medalju u kategoriji mlađih seniora (do 23 godine) na Prvenstvu Evrope u portugalskom gradu Montemor o Veljo. U olimpijskoj disciplini K-2 1.000 m zabeležili su vreme 3:23,925 munuta. Pobednik je  nemački dvosed Rendšmit- Spener, dok je bronza pripala dvojcu iz Poljske, Sandrak-Florčak.
Trećeg dana prvenstva Evrope za juniore i mlađe seniore, junior Simo Boltić u “A” finalu discipline K-1 1.000 m bio je šesti. Ženski juniorski dvosed Sandra Polovina – Milana Trklja u finalu discipline K-2 1.000 m osvojila je šestu poziciju, dok je juniorski dvosed Uroš Vujičin – Stefan Jovanov bio prvoplasirani u “B” finalu  u K-2 1.000 m, zauzevši u generalnom plasmanu desetu poziciju.

Povezana vest:  VESLANJE, Miloš Vasić: Spremni smo za velika dela