velimir_stjepanovic (3)

Stjepanović šesti u finalu na 200 metara leptir

Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović zauzeo je večeras šesto mesto u trci na 200 metara leptir stilom na Olimpijskim igrama u Londonu.  Stjepanović je trku završio za jedan minut, 55 sekundi i sedam stotinki.

Zlatnu medalju osvojio je Čed Le Klos iz Južne Afrike, srebrnu Amerikanac Majkl Felps, a bronzanu Japanac Takeši Macuda. Četvrti je bio Dinko Jukić iz Austrije, a peti Tajler Kleri iz SAD, koji je od Stjepanovića bio brži za samo jednu stotinku. Pobednik Le Klos je stazu preplivao za minut, 52 sekunde i 96 stotinke, i za pet stotih je bio brži od drugoplasiranog Felpsa. Stjepanović je za Le Klosom zaostao dve sekunde i 11 stotinki.

Sedmo mesto zauzeo je Poljak Pavel Korzeniovski, a osmo Jin Čen iz Kine.  Stjepanović je u finalu bio za šest stotinki brži nego u polufinalnoj trci, a osam stotih delova sekunde sporiji u odnosu na kvalifikacionu trku, kada je ostvario svoje najbolje vreme u karijeri.