miroslava_najdanovski

PLIVANJE
Najdanovski bez polufinala

Srpska plivačica Miroslava Najdanovski danas nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u malim bazenima u Istanbulu u disciplini 50 metara slobodnim stilom, pošto je u kvalifikacijama zauzela 19. mesto.
Najdanovska je u kvalifikacijama isplivala u vremenu 25,16 sekundi I tako joj je za 16 stotinki izmaklo polufinale.
Ona Srbiji nije uspela da obezbedi prvo polufinale na SP u Istanbulu, pošto je u konkurenciji od 109 takmičarki zauzela 19. mesto.
Najdanovka je na nedavnom Evropskom prvenstvu u Francuskoj u istoj konkurenciji zauzela sedmo mesto sa vremenom od 24,77 sekundi.
Srbiju će poslednjeg dana na SP u Turskoj predstavljati Velimir Stjepanović u disciplini 200 metara delfin. On je na Olimpijskim igrama u Londonu u toj disciplini postavio novi nacionalni rekord I zauzeo šeto mesto u finalu.

Povezana vest:  PLIVANJE-EP BUDIMPEŠTA, Zlatne medalje Norvežaninu Oenu na 100 prsno i Šveđanki Alšamar na 50 delfin