caba siladji plivanje

Silađiju bronza na 50 metara prsno

Srpski plivač Čaba Silađi osvojio je danas bronzanu medalju u trci na 50 metara prsno na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu.
Silađi je do ovog odličja došao u vremenu od 27,93 sekunde, a njegov uspeh je veći ako se uzme u obzir da je prethodnih dana bio na infuziji zbog zdravstvenih problema.
-Plašio sam se da uopšte neću nastupiti na takmičenju, a puno sam uložio u sve ovo i bilo mi je žao da sve padne u vodu. Na kraju se sve ipak dobro završilo i osećam se fenomenalno. Ostaje žal što sam loše plivao u finišu, loš ulazak u cilj je uticao da ne uzmem vredniju medalju – rekao je Silađi posle trke.
Prvo mesto i zlatnu medalju osvojio je Slovenac Damir Dugonjić sa vremenom 27,63, dok je srebro pripalo Italijanu Andreu Tonijatu (27,81).

Povezana vest:  Daljinskom regatom u Novom Sadu i zvanično završena veslačka sezona u Srbiji