ronaldo slavlje-Gonzalo Arroyo Moreno  Getty Images SportReal Madrid se poigravao sa Elčeom

Fudbaleri madridskog Reala savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Elčea sa 5:1, u prvoj utakmici 5. kola španske Primere.
Tim Karla Anćelotija deklasirao je protivnika odličnom igrom, a četvorostruki strelac bio je raspoloženi Kristijano Ronaldo, od čega je dva gola postigao iz penala.
Gosti iz Elčea neočekivano su poveli sa „bele tačke“ nakon 15 minuta susreta, međutim, Real se u nastavku razgoropadio i već do kraja poluvremena bilo je 3:1.
U drugom delu utakmice domaćin je rutinski postigao još dva gola i zabeležio ubedljivu, treću pobedu ove sezone kojom je preuzeo 4. mesto na tabeli Primere.
Da su Madriđani dostigli željenu formu pokazuje i podatak da je u roku od šest dana postigli čak 18 golova.
Real Madrid – Elče 5:1 (Bejl 20, Ronaldo 28. penal, 32, 80. penal, 90+2 – Albakar 15. penal)
Od 22 sata u Vigu igraju Selta i Deportivo La Korunja.
Sutra se sastaju Eibar – Viljareal, Rajo Valjekano – Atletik Bilbao, Almerija – Atletiko Madrid, Granada – Levante, Malaga – Barselona i Sevilja – Sosijedad, a u četvrtak Espanjol – Hetafe i Valensija – Kordoba.
Tabela: Barselona 12 bodova, Valensija i Sevilja po 10, Real Madrid 9, Atletiko Madrid i Granada po 8, Viljareal 7, itd.

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Grupa D: Urugvaj pobedio Italiju i prošao u osminu finala