Angola i Alžir u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija
Angola_2010_LogoFudbalska reprezentacija domaćina Kupa afričkih nacija, Angole plasirala se danas u četvrtfinale tog takmičenja pošto je odigrala bez golova sa Alžirom, dok je Mali ostao bez mesta medju osam najboljih, iako je savladao Malavi sa 3:1.
Za plasman u četvrtfinale kontinentalnog šampionata i Angoli i Alžiru je bilo dovoljno da u medjusobnom duelu osvoje po bod.
Selekcija Malija morala je da pobedi Malavi i, uz eventualni trijumf Angole, plasirala bi se u četvrtfinale.
Mali je odlično počeo večerašnju utakmicu, poveo u prvom minutu golom Frederika Kanutea, a na 2:0 povisio je Sejdu Kejta.
Malavi je smanjio zaostatak u 58. minutu pogotkom Rasela Mvafulirve, a konačan rezultat postavio je Mamadu Bagajoko u 85. minutu.
Angola je na tabeli Grupe A osvojila prvo mesto sa pet bodova, Alžir je drugi sa četiri boda, koliko ima i Mali, ali je doživeo poraz od 1:0 u međusobnom duelu, a poslednji je Malavi sa tri boda.
Povezana vest:  Asovi odigrali memorijalnu utakmicu za Bunjevčevića