FUDBALSKA-LOPTAAtletiko Mineiro pobedio Gvangžu za treće mesto na SP

Fudbaleri brazilskog Atletika Mineiro osvojili su treće mesto na klupskom prvenstvu sveta u Maroku pošto su danas savladali ekipu šampiona Azije, kineski Gvangžu, rezultatom 3:2.
U zanimljivoj utakmici čak četiri gola pala su u prvom poluvremenu, a odlučio je pogodak rezerviste Luana u prvom minutu sudijske nadoknade.
Prva zvezda pobednika južnoameričkog Kupa Libertadores, Ronaldinjo, postigao je majstorski gol iz slobodnog udarca, ali je u finišu susreta morao van terena zbog direktnog crvenog kartona.
Gvangžu – Atletiko Mineiro 2:3 (Muriki 9, Konka 15. penal – Tardeli 2, Ronaldinjo 45+1, Luan 90+1)
U meču za titulu od 20.30 sati igraju evropski prvak Bajern Minhen i marokanski šampion Raja Kazablanka.

Povezana vest:  Zajednica superligaša Srbije odbila žalbu FK Partizan