ivan_miljkovic_rep_odbojka

SVETSKI KUP
Za kraj izvanredna igra i maksimalna pobeda protiv SAD

Muška seniorska reprezentacija Srbije petom pobedom završila je ućešće na XII Svetskom Kupu 2011. u Japanu. Srbija je, danas u Tokiju, u poslednjem, 11. kolu savladala SAD sa 3:0, po setovima 25:23, 25:17 i 25:19, posle 76 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Metropoliten posmatralo je 900 gledalaca, a sudili su Abdulah Alenezi iz Kuvajta i Bela Hobor iz Mađarske.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (9), U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ (9), NIKIĆ (11), MITIĆ (1), RAŠIĆ, MILJKOVIĆ (20), ATANASIJEVIĆ, PODRAŠČANIN (7), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

SAD: ANDERSON (6), RUNI (10), PATAK (6), LI (9), LOTMAN (3), PRIDI (5), RAJLI, HOLMS (3), HANSEN, TORNTON (2), HOLT (1). TRENERI: ALAN NAJP I DŽON SPIROU.

Na najlepš način odbojkaši Srbije završili su učešće na Svetskom Kupu u Japanu, maksimalnom pobedom protiv SAD, u meču u kome su izabranici Igora Kolakovića prikazali možda i najbolju igru na turniru. Iako bez prvog tehničara Petkovića, koji se požalio na povredu leđa, odbojkaši Srbije su izvanrednog igrom tokom čitavog meča prosto zbrisali Amerikance posle samo tri seta.
Početak meča doneo je izjednačenu borbu, da bi posle prvog tehničkog tajm – auta Srbija stigla do dva poena prednosti (10:8). Tu prednost Srbija je održavala do finiša, tačnije do 19:18, kada je sa dva vezana poena prvi put stigla do tri poena viška (21:18 i 22:19). Smanjili su Amerikanci na 22:21, a Srbija sa nova dva poena stigla do tri set lopte (24:21). Iskoristila je Srbija treću za konačnih 25:23 i 1:0 u setovima.
U drugom setu viđena je slična priča kao u prvom. Izjednačena borba se vodila na početku, da bi Amerikanci imali dva poena viška na prvom tehničkom tajm – autu (8:6). Usledilo je izjednačenje na 8:8, a zatim i vođstvo Srbije od 10:9. Usledio je period odlične igre izabranika Igora Kolakovića, koji su stigli do četiri poena prednosti (15:11 i 16:12). Amerikanci su smanjili na 17:14, a Srbija povela sa 20:14. Ponovo su SAD uspele da smanje razliku od 22:15 do 22:17, ali je Srbija serijom 3:0 završila set sa 25:17 za 2:0 u setovima.
Amerikanci su odlično startovali u trećem setu i poveli sa 4:0 i 5:1. Na servis Nikole Kovačevića, Srbija je izjednačila na 5:5, da bi SAD sa dva vezana poena povele sa 7:5. Serijom 3:0, Srbija na prvi tehnički tajm – aut odlazi sa 8:7, a zatim u period između dva tehnička tajm – auta stiže do prednosti od pet poena (15:10 i 16:11). Kao u prethodna dva seta, pokušavali su Amerikanci da uhvate rezultatski priključak, ali im je to samo delimično uspevalo kada su od 17:12 stigli do 17:14, a posle 20:14 do 20:17 i od 21:17 do 21:19. Srbija je zatim sa četiri uzastopna poena završila set i meč sa 25:19 za 3:0 u setovima.
Ivan Miljković, kapiten i korektor Srbije, proglašen je za najboljeg igrača utakmice.
Seniori Srbije se iz Japana vraćaju sutra u 20,00 časovima letom iz Tokija preko Moskve.
Povezana vest:  Saopšten širi spisak kadeta za Balkansko prvenstvo u Rumuniji