Predstavnici Regionalne agencija za razvoj i evropske integracije Beograd (RAREI Beograd) i InnoSchool projektnog tima danas su održali onlajn događaj pod nazivom „InnoSchool dani“.

Cilj događaja odnosio se na promovisanje InnoSchool inovativnog sistema učenja (ILS-a) i njegovih elemenata: ozbiljne igrice i pilot programa, kao i beogradskih srednjih škola koje učestvuju u testiranju ovog programa tokom školske 2020/2021 godine. ILS je savremeni alat za učenje o socijalnom preduzetništvu i, kao takav, moći će da se uvrsti u nastavne planove i programe srednjih škola u Srbiji nakon završetka projekta.

Povezana vest:  Uređen Plato Milana Mladenovića, zidić ispred Doma omladine Beograda u novom ruhu

Predstavnici InnoSchool projektnog tima govorili su o specifičnostima ILS-a, karakteristikama pilot programa i njegovom najinteresantnijem segmentu – onlajn igrici za učenje o socijalnom preduzetništvu.
Onlajn igrica predstavlja kreativan pristup učenju čiji je cilj da srednjoškolcima na zabavan način približi socijalno preduzetništvo i pokaže da i oni mogu biti važan činilac u rešavanju društvenih izazova ili problema.

Socijalno preduzetništvo je priznato širom sveta zbog svoje sposobnosti da se nosi sa gorućim problemima društva ostvarujući pritom pozitivan uticaj. Obrazovanje predstavlja vezu između ovih izazova i potencijala mladih – budućih socijalnih preduzetnika. Zato je fokus InnoSchool projekta na njima, te primenu ILS metoda učenja – koje za rezultat imaju razvijanje uspešnih socijalno-poslovnih ideja – po prvi put u Srbiji testira 11 beogradskih srednjih škola:
Trgovačka škola, Farmaceutsko-fizioterapeutska škola, Gimnazija “Sveti Sava”, Peta ekonomska škola “Rakovica”, Tehnička škola, Železnik, Šesta beogradska gimnazija, Savremena gimnazija, Poljoprivredno-hemijska škola, Obrenovac, Gimnazija “Milena Pavlović Barili” – Antoni centar, Elektrotehnička škola “Zemun” i GSP Tehnička škola.

Povezana vest:  U Dečjem kulturnom centru besplatne kreativne radionice

Projekat InnoSchool bavi se potrebom uvođenja sistemskih promena u srednjoškolsko obrazovanje koje su neophodne za jačanje preduzetničke kulture i povećano angažovanje mladih u oblasti socijalnih inovacija i preduzetništva. Projekat se realizuje u devet država Dunavskog regiona: Češkoj, Slovačkoj, Austriji, Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, Bosni i Hercegovini, Moldaviji i Srbiji. U Srbiji ga sprovodi Regionalna agencija za razvoj i evropske integracije Beograd (RAREI Beograd) u saradnji sa projektnim nacionalnim strateškim partnerom – Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije u okviru Intereg Dunavskog transnacionalnog programa.

Povezana vest:  Ekskluzivno samo na Supernaturalu – Wellness program uz jogu i kapueru