EP Olivera Jevtić sedma u Dablinu

olivera_jevtic_atletikaAtletičarka Srbije Olivera Jevtić zauzela je danas sedmo mesto na Evropskom prvenstvu u Krosu u Dablinu. Kako se navodi u saopštenju Atletskog saveza Srbije, učinak atletičara je izvan očekivanja selektora Dragiše Kuzmanovića, jer je pored Jevtićeve i junior Nemanja Cerovac u trci na 6.000 metara zauzeo sedmo mesto.

U ostalim trkama, mlada Amela Terzić je na 4.000 m bila 12, a u trci seniora Mirko Petrović zauzeo je 22. mesto.

-Svi učesnici Srbije na Evropskom prvenstvu u krosu opravdali su moja očekivanja, nema potrebe da se napominje koliko je ovo takmičenje jako i kvalitetno. U Irskoj je bila smotra najboljih evropskih srednjeprugaša, dugoprugaša i maratonaca – rekao je Kuzmanović.

On je dodao da su ga posebno obradovali rezultati juniora i da veruje da njihovo vreme osvajanja medalja tek dolazi. Evropsko prvenstvo u krosu održano je po oblačnom vremenu na teškoj i blatnjavoj stazi.