NEMAČKA Rezultati utakmica 16. kola Bundes lige

nemacka_logo copyRezultati i tabela posle danas odigranih utakmica 16. kola fudbalskog prvenstva Nemačke:

Borusija pobedila Volfsburg, Majnc i Stutgart nerešeno

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas Volfsburg sa 3:1, a Majnc i Stutgart su podelili bodove 1:1, u poslednjim utakmicama 16. kola Bundes lige. Borusija je na gostovanju pobedila Volfsburg sa 3:1 i tako se priključila ekipama u gornjem delu tabele.

Povezana vest:  Montereju treće mesto na SP u Japanu

Lukas Barios je za samo dva minuta doveo ekipu iz Dortmunda do ubedljivog vođstva. On je postigao golove u 8. i 10. minutu. Pobedu je potvrdio Patrik Ovomojela u 36. minutu, a jedini pogodak za domaće postigao je Grafite u 55. minutu.

Borusija sada sa 27 bodova zauzima šesto mesto i ima pet manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena. Šalke je drugi sa 31, Bajern iz Minhena sakupio je 30, a Verder iz Bremena i Hamburg po 28 bodova.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Ibrahimović skida Milanovo "englesko prokletstvo"

Aktuelni šampion Volfsburg nalazi se na devetom mestu sa 23 boda. Majnc i Stutgart odigrali su nerešeno 1:1, a najazaslužniji za takav ishod je golman Stutgarta Jens Leman, koji je u 88. minutu napravio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Poveo je Stutgart u 11. minutu golom Pavela Pogrebnjaka, a izjednačio je Eugen Polanski u 90. minutu iz penala. Stutgart se nalazi u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 13 bodova, dok je Majnc sada na osmoj poziciji sa 24 boda.