logo_barselona_ep_2010_atletikaEP BARSELONA

Tatjana Firova osvojila zlato na 400, Endi Tarner najbrži na 110 m sa preponama

Ruska atletičarka Tatjana Firova pobedila je danas na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Barseloni, pošto je stazu pretrčala za 49 sekundi i 89 stotinki.

Ruskinje su bile ubedljive u ovoj trci, pa je Ksenija Ustalova osvojila srebro sa 49.92, a Antonija Krivošapka bronzu sa 50.10.

Povezana vest:  Ivana Španović skače na mitingu Dijamantske lige u Njujorku

Rusija se posle ove trke izjednačila sa Francuskom po broju osvojenih zlatnih medalja na EP. Obe reprezentacije imaju po četiri zlatne medalje.

Atletičar Velike Britanije Endi Tarner osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 110 metara sa preponama, a stazu je pretrčao za 13 sekundi i 28 stotinki. Francuz Darijen Gardfild je osvojio srebro sa 13.34, a Mađar Danijel Kiš bronzu sa 13.39. Čeh Petr Svoboda bio je u vođstvo do poslednjih 20 metara, a onda je lošim finišom dozvolio da ga drugi takmičari preteknu i trku je završio na šestom mestu.

Povezana vest:  Trofimov: Isinbajeva se vraća atletici posle porođaja