mihail_dudas_atletika
EP HELSINKI 2012
Dudaš četvrti u desetoboju na EP

Reprezentativac Srbije u atletici Mihail Dudaš završio je takmičenje u desetoboju na prvenstvu Evrope u Helsinkiju na četvrtom mestu osvojivši 8.154 bodova.
Zlatnu medalju osvojio je Nemac Paskal Berenbruh sa 8.558 bodova, srebrna je pripala Ukrajincu Alekseju Kasjanovu (8.321), a bronzana Rusu Ilji Škurjenovu (8.219).
-Mnogo toga odlučuje u desetoboju. Prvog dana, koji mi je jači, nisam skupio dovoljnu bodovnu prednost, jer od priprema nisam skakao ni vis, ni dalj zbog povrede pete pa sam bio oprezan. A zbog bola šake nisam vežbao ni kuglu – prokomentarisao je Mihail Dudaš, učesnik Olimpijskih igara u Londonu.
Ranije danas Emir Bekrić se plasirao u finale trke na 400 metara prepone rezultatom 49,37 sekundi, što je novi nacionalni rekord.
Finalna trka na programu je sutra od 19 sati.

Povezana vest:  Pokrenuta istraga protiv policije u "slučaju Galgo"