emir finaleTitule prvaka osvojili Radnički i Crvena zvezda

Atletičari Radničkog iz Kragujevca osvojili su titulu ekipnog prvaka Srbije, dok su u ženskoj konkurenciji titulu osvojile atletičarke Crvene zvezde.
Na ekipnom prvenstvu koje je održano na stadionu Vojne akademije, atletičari Radničkog su trijumfovali s ukupno 9.965 bodova.
Drugo mesto pripalo je atletskom klubu Partizan sa 9.648 bodova, dok je treće mesto zauzeo je klub OAK iz Beograda sa 8.258 bodova.
U ženskoj konkurenciji pehar je pripao Crvenoj zvezdi sa 8.251 bodova, drugi je bio Proleter iz Zrenjanina sa 7.384 bodova, dok je bronzani pehar otišao je atletičarkama Partizana 7.116 bodova.
Od srpskih najboljih atletičara, danas su se izdvojili Emir Bekrić I Asmir Kolašinac. Bekrić je istrčao je trku na 400 metara bez prepona s novim ličnim rekordom i odličnim rezultatom od 46,49 sekundi.
Kolašinac je imao sjajnu seriju bacanja i zabeležio vrhunski rezultat od 20.80 metara.