SRB - BEL 24

SENIORKE – XXI GRAND PRIX 2013.

Druga maksimalna pobeda prvakinja Evrope – sutra (20,30) protiv Portorika

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni prvak Evrope, zabeležila je drugu maksimalnu pobedu u XXI Gran Priju 2013. Srbija je večeras, u prvoj utakmici 2. kola B grupe, savladala Češku sa 3:0, po setovima 28:26, 25:18 i 25:23, posle 81 minuta igre.

Utakmicu u “Odbojkaškoj dvorani” posmatralo je 2000 gledalaca, a sudili su Horhe Eraco iz Kolumbije i Anđela Gras iz Brazila.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (19), ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (7), MALEŠEVIĆ, MOLNAR (4), MIHAJLOVIĆ (22), OGNJENOVIĆ (3), NIKOLIĆ, BJELICA, NINKOVIĆ, RAŠIĆ (11), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

ČEŠKA: KOSANJIOVA (3), HODANOVA, PASTULOVA (1), HAVLIČKOVA (15), JAŠOVA, KUBINOVA (1), MONZONI (6), DOSTALOVA, VANŽUROVA, PLHOTOVA (8), VINCOUROVA, MLEJNKOVA (15). TRENERI: KARLO PARIZI I LUSI VACLAVIKOVA.

Povezana vest:  Igor Kolaković: Koncentracija i energija za novu pobedu

Seniorke Srbije su i u drugoj utakmici u Santo Domingu zabeležile maksimalan trijumf, protiv Češke, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića nešto lošije počele meč, ali su zatim u finišu prvog, a naročito u drugom setu, pa i u trećem, bile dominantne i zasluženo slavile.

Početak meča pripao je Čehinjama koje su vodile sa 8:3 na prvom tehničkom tajm – autu. Srbija je ipak uspela da uhvati rezultatski priključak, pa je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:15 za Češku. U finišu, Čehinje su vodile sa 21:18, pa zatim i sa 24:22. Nije Češka iskoristila ukupno četiri set lopte, da bi Srbija posle 26:25 za Češku serijom 3:0 okončala prvi set sa 28:26.

U drugom setu se vodila izjednačena borba. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Srbiju, da bi potom usledio period odlične igre izabranica Zorana Terzića, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:10. Finiš Srbije je bio još ubedljiviji. Vodila je Srbija sa 21:14, a set završila sa 25:18, za vođstvo od 2:0 u setovima.

Povezana vest:  KADETI – X EP 2013., Francuska i Turska izborile plasman na SP u Meksiku

U trećem setu je viđena slična slika kao u drugom. Vodila je Srbija na prvom tehničkom tajm – autu sa 8:7, a na drugom sa 16:14. U završnici, Srbija je povela sa 21:16, ali su Čehinje posle 23:20 izjendačile na 23:23, da bi Srbija sa dva vezana poena stigla do konačnih 25:23 i pobede od 3:0.

Srbija će sutra, u poslednjem, 03. kolu B grupe, igrati protiv Portorika od 20,30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

Povezana vest:  Odbojkaši Novog Pazara u polufinalu plej-ofa