casey-stoner-repsol-honda-2011

MOTO GP

Stoner slavio u prvoj trci sezone

Australijanac Kejsi Stoner na Hondi pobednik je prve trke Svetskog prvenstva u motociklizmu, Velikoj nagradi Katara.

Stoner je u klasi MotoGP slavio s 3,44 sekunde ispred branitelja naslova svetskog šampiona Španca Horhea Lorenca na Jamahi, a treće mesto osvojio je još jedan Španac Dani Pedrosa na Hondi (+5,051 sekunda).

Povezana vest:  DUŠAN BORKOVIĆ I NIS PETROL RACING TEAM SPREMNI ZA TRKU NA SLOVAKIA RINGU

U klasi Moto2 najbrži je bio Nemac Stefan Bradl iz ekipe Kaleks, koji je slavio ispred dvojca iz ekipe Suter – Italijana Andre Ianonea (+4,33) i Švajcarca Tomasa Lutija (+5,137).

U najslabijoj klasi do 125 ccm slavio je Španac Nikolas Terol na Apriliji. Drugo mesto pripalo je Nemcu Sandru Kortezeu na Apriliji (+7,71), a treći je bio Španac Serđo Gadea na Apriliji (+9,147).

Povezana vest:  DAKAR RELI 2012, Pobede španskih takmičara u osmoj etapi