daniel-pedrosa

MOTO GP
Pobeda za Pedrosu, Lorenco drugi, polomljeni Stoner četvrti

Do svoje je druge pobede ove sezone i 17. ukupno u Svetskom motociklističkom prvenstvu MotoGP-klase stigao Španac Dani Pedrosa.
Slavio je drugi vozač Repsol Honde, inače sa zauzetog „pole-positiona“, na Velikoj nagradi Indianapolisa, 11. od 18 trka sezone, ispred sunarodnika iz Yamahe Horhea Lorenca, za kojim je prednost u ukupnom poretku Svetskog prvenstva spustio na 18 bodova.
Drugi Yamahin vozač, Italijan Andrea Dovizioso, završio je treći, a najveći junak trke, Australijanac Kejsi Stoner, odmah iza njega.
Startovao je aktuelni svetski prvak u trku sa šestog mesta, i to s višestrukim prelomima kostiju u desnom skočnom zglobu, kao i težim istegnućem ligamenata oko istog.
Teško je aktuelni svetski prvak pao na službenom treningu, baš kao i domaći predstavnik, Ducatijev Niki Hajden, koji zbog loma dve kosti u podlaktici i potresa mozga nije mogao da nastupi.
Sedam trka pre kraja sezone Stoner za vodećim Lorencom zaostaje 39 bodova.
Sve su tri pobede ove nedjelje u Indianapolisu odneli Španci: Mark Markez slavio je u klasi Moto2, a Luis Salom u Moto3.