budokan karate 1
EP U TRADICIONALNOM KARATEU
Odlične borbe viđene na Banjici
 
Predsednik Evropske federacije tradicionalnog karatea Vladimir Jorga otvorio je danas u hali Sportskog centra „Banjica“ 31. Evropsko prvenstvo u tradicionalnom karateu. Nakon defilea takmičara, predstavnika 16 evropskih zemalja, Jorga se zahvalio svima onima koji su pomogli u organizaciji takmičenja i posebno pozdravio dolazak najvećih zvaničnika Svetske federacije – predsednika Ričarda Jorgensena i senseija Hiroši Širaija.
Ričard Jorgensen, predsednik Svetske federacije tradicionalnog karatea, istakao je sposobnost organizatora koji je uspeo da za tako kratak vremenski period organizuje šampionat. Da podsetimo, Srbija je pre mesec i po dana na vanrednon kongresu Svetske federacije u Kankunu, dobila organizaciju 31. Evropskog prvenstva.
Sportistima je poželeo sreću i potpredsednik Evropske federacije Gabriele Achilli, a ispred Sportskog saveza Srbije takmičare i zvaničnike pozdravio je Dane Korica, savetnik predsednika SSS nakon čega su podeljene i prikladne nagrade zvaničnicima Svetske i Evropske federacije tradicionalnog karatea, a oduševljenje takmičara i publike izazvao je sensei Hiroši Širai (10.dan) – živa legenda svetskog karatea.
Na ovom takmičenju okupilo se oko 400 takmičara (kadeti, juniori, mlađi seniori, seniori) iz 16 zemalja Starog kontinenta i to: Francuska, Italija, Slovenija, BiH, Nemačka, Češka, Portugalija, Makedonija, Austrija, Kipar, Grčka… koji su se takmičili u disciplinama kata, kumite, enbu i fuku go.
 
Kata Cadets Man 2
1 Šlamberger Rok Slovenia
2 Berić Velibor Serbia
3 Markič Aljaž Slovenia
Kata Juniors Man 12
1 Horatiu Lixandru Romania
2 Dragos Balaiasa Romania
3 Stanojević Branko Serbia
Kata Youth Man 22
1 Giuseppe Varcasia Italy
2 Vlad Popescu Romania
3 Tiberiu Popescu Romania
Kata Cadets Man Team 42
1 Serbia Serbia
2 Serbia Serbia
Kata Juniors Man Team 44
1 Romania Romania
2 Serbia Serbia
Kata Youth Man Team 46
1 Romania Romania
En-bu Cadets Man 4
1 Sehibi Mohamed France
2 Tasevski Ognen Republic of Macedonia
2 Davkov Viktor Republic of Macedonia
3 Šlamberger Rok Slovenia
3 Markič Aljaž Slovenia
Fuku-go Cadets Man 10
1 Guissous Rayan France
2 Šlamberger Rok Slovenia
3 Kosanović Petar Serbia
3 Robert Istrate Romania
En-bu Juniors Man 14
1 Vladyslav Kolomiyets Ukraine
1 Vladyslav Starodub Ukraine
2 Dragos Balaiasa Romania
2 Alexandru Lupescu Romania
3 Đuričić Nenad Serbia
3 Stanojević Branko Serbia
Fuku-go Juniors Man 20
1 Horatiu Lixandru Romania
2 Vladyslav Starodub Ukraine
3 Vladyslav Kolomiyets Ukraine
3 Robert Botez Romania
En-bu Youth Man 24
1 Francesco Bonacini Italy
2 Marc Crecan Romania
Kata Cadets Woman 1
1 Savovic Macić Sara Serbia
2 Lukić Ana Serbia
3 Debeljak Lavra Slovenia
Kata Juniors Woman 11
1 Urh Manca Slovenia
2 Andreea Ungureanu Romania
3 Andreea Bureschi Romania
Kata Youth Woman 21
1 Ivić Natalija Serbia
2 Iulia Clitan Romania
3 Noemi Segala Italy
Kata Cadets Woman Team 41
1 Serbia Serbia
2 Slovenia Slovenia
En-bu Cadets Mixed 3
1 Milošević Jovanka Serbia
1 Savovic Macić Sara Serbia
Fuku-go Cadets Woman 9
1 Rupnik Nina Slovenia
2 Ravnik Sara Slovenia
En-bu Youth Mixed 23
1 Marc Crecan Romania
1 Iulia Clitan Romania
2 Berić Mihajlo Serbia
2 Bojović Aleksandra Serbia
Povezana vest:  Tekvondisti Srbije osvojili tri medalje na EP za kadete