viktor nemes

“ZAGREB OPEN”

Zlatni Viktor Nemeš

Seniorska rvačka reprezentacija Srbije je na veoma međunarodnom turniru u Zagrebu ostvarila odličan rezultat i osvojila osam medalja. Nastupilo je 90 rvača iz 10 evropskih zemalja ali i reprezentacije SAD i Argentine. U ekipnom plasmanu srpski rvači osvojili su treće  mesto. Prvo mesto osvojila je reprezentacija Mađarske a drugo mesto reprezentacija Hrvatske.
Najuspešniji, od srpskih reprezentativaca je bio Viktor Nemeš koji je ostvario četiri pobede i ubedljivo osvoijo zlatnu medalju u kategoriji 80 kg.
Srebrne medalje su osvojili: Tamaš Nađ (59 kg), Petar Balo (85 kg) i Boban Živanović (130 kg).
Bronzane medalje su osvojili: Kristijan Fris (59 kg), Mate Nemeš (66 kg), Aleksandar Maksimović (71 kg) i Nemanja Pavlović (130 kg).
Plasman ostalih rvača Srbije: sedmo mesto – Emil Janković (98 kg), deveto mesto – Aleksa Erski (71 kg) i Nikolai Dobrev (85 kg),  16. Mesto – Valentin Čabi (85 kg).

Povezana vest:  SP LAS VEGAS, Porazi Frisa, Maksimovića i Baloa