Fernando Alonso China

FORMULA 1

Alonso pobedio u trci za Veliku nagradu Kine

Vozač Ferarija Španac Fernando Alonso pobedio je danas u trci Formule jedan za Veliku nagradu Kine u Šangaju. Alonso je trku završio za sat, 36 minuta, 26 sekundi i 945 stotinke. Bivši svetski šampion je tako postao treći različiti vozač koji je pobedio u prve tri trke u šampionatu, posle Kimija Raikonena u Australiji i Sebastijana Fetela u Maleziji.
Drugo mesto zauzeo je vozač Lotusa Kimi Raikonen sa 10,1 sekundi zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao Luis Hamilton iz Mercedesa sa 12,3 sekunde zaostatka. Aktuelni svetski šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Dženson Baton iz Meklarena, a šesti Felipe Masa iz Ferarija.
Vozač ekipe Toro Roso Danijel Rikardo bio je sedmi, a iza njega Paolo Di Resta iz Fors Indije, Roman Grožan iz Lotusa i Niko Hilkenberg iz Zaubera. Četvrta trka u šampionatu vozi se sledeće nedelje u Manami za Veliku nagradu Bahreina.

Povezana vest:  FORMULA 1, Fors Indija plaća 650.000 funti Kejteramu