Nico Rosberg BahrainFORMULA 1
Rozberg pobedio u trci za Veliku nagradu Monaka

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u Monte Karlu na trci Formule jedan za Veliku nagradu Monaka.
Rozberg je trku završio za dva sata, 17 minuta, 52 sekunde i 52 stotinke. To je njegova druga pobeda u karijeri, a prva za Mercedes u sezoni.
Rozberg je prikazao najbolju vožnju na uličnoj stazi u Monte Karlu, pošto je i u jučerašnjim kvalifikacijama bio najbrži.
Drugo mesto osvojio je svetski šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula sa 3,88 sekunde zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao njegov klupski kolega Mark Veber sa 6,314 sekunde zaostatka za pobednikom.
Bodove su još osvojili četvrtoplasirani Luis Hamilton iz Mercedesa, Adrijan Zutil iz Fors Indije, vozač Meklarena Dženson Baton, Fernando Alonso iz Ferarija, Žil Vernj iz ekipe Toro Roso, vozač Fors Indije Pol Di Resta i Kimi Raikonen iz Lotusa.
Naredna trka u šampionatu vozi se 9. juna u Montrealu, za Veliku nagradu Kanade.