Andrea Pirlo Juventus

LIGA EVROPE

Benfika, Juventus i Sevilja u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Benfike, Juventusa i Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope, a preostali polufinalista biće poznat nakon meča u Valensiji, gde domaćin i švajcarski Bazel igraju produžetke.
Benfika je večeras u Lisabonu, u revanš utakmici četvrtfinala, lako pobedila AZ Alkmar sa 2:0, nakon što je prethodno slavila i u Holandiji (1:0).
U ekipi domaćina srpski internacionalac Ljubomir Fejsa igrao je do 64. minuta, Miralema Sulejmanija u 70. minutu zamenio je Lazar Marković, dok je Filip Đuričić presedeo na klupi.
Nemanja Gudelj u sastavu gostiju odigrao je ceo meč.
Juventus je rutinski savladao Olimpik iz Liona (2:1), a veliko slavlje navijačima priredila je Sevilja, koja je sjajnom igrom deklasirala Porto (4:1) i prošla dalje nakon minimalnog poraza u prvom meču.
Valensija je nadoknadila minus od tri gola iz prvog meča u Bazelu i na svojoj Mestalji u produžecima ima priliku da trijumfuje i probije se među četiri najbolja tima.
Rezultati:
Benfika – AZ Alkmar 2:0 (Rodrigo 39, 71)
Prvi meč 1:0, dalje ide Benfika.
Juventus – Olimpik Lion 2:1 (Pirlo 4, Markizio 68 – Brijand 18)
Prvi meč 1:0, dalje ide Juventus.
Sevilja – Porto 4:1 (Rakitić 5. penal, Vitolo 26, Baka 29, Gameiro 79 – Kvarešma 90+2)
Prvi meč 0:1, dalje ide Sevilja.
Valensija – Bazel trenutno 3:0, igraju se produžeci (Pako 38, 70, Vargas 42)
Prvi dobio je Bazel sa 3:0.
Žreb polufinalnih parova biće održan sutra od 13 sati u sedištu UEFA u Nionu.
Prve polufinalne utakmice Lige Evrope na programu su 24. aprila, a revanši 1. maja.
Nakon žreba polufinalnih parova biće određen i formalni domaćin u finalu, koje se igra 14. maja u Torinu.