dzeko everton man sitiDžeko vodi Siti do titule u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su večeras u gostima ekipu Evertona sa 3:2 i napravili verovatno odlučujući korak ka osvajanju titule u Premijer ligi.
Tim Manuela Pelegrinija došao je do dragocenog uspeha posle preokreta. Everton je poveo već posle 10 minuta i činilo se da će napraviti ogromnu uslugu gradskom rivalu Liverpulu, međutim, Siti je brzo izjednačio preko Aguera, a potom sa dva gola Edina Džeka stigao do trijumfa.
Ovom pobedom Mančester Siti se izjednačio po broju bodova sa Liverpulom, ali je preuzeo lidersku poziciju na tabeli zbog bolje gol razlike.
„Građanima“ predstoje još dve utakmice do kraja sezone, i to kod kuće, a ukoliko ih dobiju osvojiće titulu, bez obzira na rezultate Liverpula, koji je šansu prokockao porazom na Enfildu od Čelsija.
U timu gostiju srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov igrao je od 66. minuta.
Everton – Mančester Siti 2:3 (Barkli 11, Lukaku 65 – Aguero 22, Džeko 43, 48)
Odigrano ranije danas:
Aston Vila – Hal 3:1 (Vestvud 1, Vajman 41, 45+3 – Boveri 28. autogol)
Mančester Junajted – Sanderlend 0:1 (Larson 30)
Njukasl – Kardif 3:0 (Ameobi 18, Remi 88, Tejlor 90+1)
Stouk – Fulam 4:1 (Odemvinge 39, Arnautović 54, Asaidi 73, Voters 82 – Ričardson 80)
Svonsi – Sautempton 0:1 (Lambert 90+3)
Vesthem – Totenhem 2:0 (Kejn 27. autogol, Dauning 44)
Sutra se sastaju Arsenal – Vest Bromvič Albion i Čelsi – Norič, a u ponedeljak Kristal Palas – Liverpul.
Tabela: Mančester Siti i Liverpul po 80 bodova, Čelsi 78, Arsenal 73, Everton 69, Totenhem 66, Mančester Junajted 60, itd.