cz-cuka-1_jevtic27. KOLO JELEN SUPER LIGE

Nove pobede Partizana i Zvezde

Fudbaleri Partizana pobedili su Smederevo u gostima sa 2:0 (0:0) u meču 27. kola Jelen Superlige i tako odbrani lidersku poziciju. Crveno beli su deklasirali Čukarički sa 4:0 a tri gola postigao je Jevtić dok je Trifunović postigao jedan gol.

Ekipa Ace Stanojevića od početka meča nametnula je svog ritam i bilo je pitanje vremena kada će golman domaćina, Ranković morati da vadi loptu iz mreže. Golova u prvom poluvremenu nije bilo, pre svega zahvaljujući otporu Smederevaca ali već u petom minutu nastavka, Lomić je oboren u cz-cuka-2protivničkom šesnaestercu nakon čega je dosuđen penal za Partizan. Precizan je bio Brazilac Kleo, kojem je ovo 14. pogadak u sezoni. Deset minuta kasnije, pobednik je bio rešen. Lamin Dijara je loše zahvatio jednu loptu, da bi na nju naleteo kapiten Saša Ilić, koji je preciznim udarcem sa 15-ak metara iskosa pogodio mrežu za konačnih 2:0.

Povezana vest:  Runi neće biti kapiten Engleske i neće nositi dres sa brojem 10

Crvena zvezda je u pravom trenutku najavila izlazak iz krize. Crveno belima je bilo dovoljno prvo poluvreme da deklasiraju ekipu Čukaričkog i ostanu na bod zaostatka u odnosu na lidera sa kojim se sastaju sledeće nedelje i sve je izvesnije da će taj meč rešiti i pitanje šampiona. Osim toga, Zvezda je napravila dobru uvertiru za finalni meč Lav kupa koji je na pogramu u sredu, uspevši pritom da odmori nekolicinu prvotimaca.

Mladi Radnik je iznenadio Javor kod kuće (1:0) i tako zadržao nade da će izboriti opstanak u prvoj ligi, a sličan podvig napravio je BSK iz Borče, koji je sa 3:1 (1:1) slavio protiv Metalca u gostima. Fudbaleri OFK Beograda dobili su Hajduk iz Kule sa 2:1 (1:0) i tako zadržali bod prednosti u odnosu na četvrtoplasirani Spartak, koji ne prestaje da iznenađuje dobrim rezultatima, pošto je pobedio Napredak u Kruševcu sa 3:2 (2:1).

Povezana vest:  EURO 2012, UEFA pokrenula novi postupak protiv Hrvata