Nani_mancester_junajtedZa Mančester Junajted ima još nade

Pobedom na gostovanju kod Sanderlanda sa skromni rezultatom 1-0, fudbaleri Mančester Junajteda zadržali su barem teoretsku šansu da odbrane titulu engleskog šampiona.

Nanijev šut desnom nogom u 28. minuti osigurao je “crvenim đavolima“ pobedu na Stadionu svetla. Ekipa Mančester Junajeda mogla je i ubedljivije da pobedi jer je imala dosta dobrih prilika, pogotovo Berbatov, ali je ipak do kraja morala da strepi za pobedu. Vejn Runi odigrao je svih 90 minuta za goste, a u 54. minutu dobio je žuti karton.

Nakon što je Čelzi ranije danas slavio na Ajnfildu s 2-0, a Mančester Junajted je bio bolji od Sanderlanda, razmak između dve vodeće ekipe ostao je i dalje jedan bod. Čelzi sada ima 83 boda, a Junajted 82. Odluka o šampionu, pašće u zadnjem kolu u kojem Čelzi dočekuje Vigan, a Mančester junajted će biti domaćin Stouk.

Fulam je kao domaćin u londonskom derbiju pobedio Vest Hem s 3-2. Zanimljivo da je to bila prva prvenstvena pobeda Fulama protiv Vest Hema posle 12 utakmica u kojima “čekićari“ nisu izgubili. Isto tako, Vest Hem je poslednji poraz pre ovog, u svim takmičenjima na Kraven Kotadžu, pretrpeo u sezoni 1974/75 u Carling Cupu!

U odnosu na ekipu koja je u četvrtak na istom stadionu pobedila HSV 2-1 i izborila plasman u finale Lige Evrope, menadžer Fulama Roj Hodžson napravio je čak sedam promena u sastavu, ali se to nije osetilo. Utakmicu je obeležio Vest Hemov napadač Karlton Kole, koji je prvo u 58. minuti postigao autogol, a onda je samo tri minute kasnije lopti smestio u “pravu“ mrežu. Strelci za domaćina bili su još Dempsei u 45. i Čuka u 79. minuti, a za goste Franko u drugom minutu sudijske nadoknade.