c.ronaldoRonaldo spasio Real protiv Osasune
Tek je nekoliko minuta delilo fudbalere Osasune od velike senzacije na Santijago Bernabeu. Ipak, Real Madrid je, zahvaljujući Kristijanu Ronaldu, u 89. minuti došao do pobede od 3-2.
Vratio se „kraljevski klub“ na taj način samo na bod zaostatka za najvećim rivalom Barcselonom i zadržao nadu da će Katalonci kiksnuti u jednoj od preostale tri utakmice.
Osasuna je dva puta imala u rukama vođstvo protiv madridskog velikana, ali nije uspela da izdrži. U sedmom je minutu pogodio Karlos Aranda, da bi Ronaldo svojim prvim pogotkom vratio Real u igru. Novo je vođstvo gostima donio Kristijan Vadok, ali ono je trajalo još kraće, tačnije samo dva minuta. Strelac za 2-2 je bio Marčelo.
U drugom se poluvremenu igralo uglavnom pred vratima Osasune, Real je ređao prilike, a put do mreže i pobede je tek u 89. minutu pronašao Ronaldo udarcem glavom nakon ubacivanja s leve strane. Portugalcu je to bio 22. Prvenstveni gol ove sezone.
U uvertiri finala Kupa kralja Sevilja je na svome Sančez Pizuanu pobedila madridski Atletiko s 3-1. Andalužani su na taj način, barem privremeno, preskočili Majorku i došli do četvrtog mesta, poslednjeg koje vodi u kvalifikacije Lige šampiona sledeće sezone.
Luis Fabijano je svojim 14. Ovosezonskim golom već u petom minutru doveo Sevilju u vođstvo, ali radost domaćih navijača trajala je samo tri minuta koliko je trebalo Tijagu da donese Madriđanima izjednačenje. Ali, i na novo se vodstvo Sevilje čekalo samo pet minuta, ovaj je put Alvaro Negredo pogodio s bele tačke. Isti je igrač postavio i konačnih 3-1, pet minuta pre kraja prvog poluvremena, ponovno iz kaznenog udarca.
Sevilja i Atletiko boriće se 19. maja za titulu u Kupu kralja.