francuska_liga_logo35. KOLO FRANCUSKE LIGE

Bordo napokon došao do pobede

Seriju od šest utakmica bez pobede u francuskom prvenstvu fudbaleri Bordoa prekinuli su danas u 35. kolu, svladavši na svome stadionu Tuluz sa 1:0.

U završnici sezone igrači trenera Blanka upali su u veliku krizu i napravili niz od pet poraza i jednog remija poslednjih nedelja ga potpuno izbacio iz trke u obrani titule ali i značajno udaljio od nastupa u Lige šampiona naredne sezone.

Pobedom protiv Tuluza, koju je pogotkom u 17. minuti doneo Kiani, ipak su zadržali nadu da će u preostala tri kola doći do trećeg mesta koje bi ih odvelo u kvalifikacije nejelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Povezana vest:  Nova pobeda Partizana na pripremama u Sloveniji

Na ruku Bordou ne ide pobeda Lila protiv Nancija (3:1). Igrači Rudija Garcije i dalje imaju četiri boda više od Bordoa i drže željeno treće mesto. Do nedjeljnog trijumfa predvodio ih je udarna trojka – Johan Kabaje, Gervinjo i Piere Alan Frau. Fudbaleri Boulonje su nadoknadili zaostatak od 0:3 protiv Nice. U posljednjih deset minuta susreta za remi pogodili su Blajak, Kapo i Cuvilijer, ali slaba je to uteha za Boulonju koji još samo čudom može izboriti ostanak u ligi budući da tri kola pre kraja ligaškog takmičenja za zonom spasa zaostaje osam bodova.