Schalke 04 Borussia DortmundŠalke slavio u rurskom derbiju, Bajern siguran

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas u Gelzenkirhenu ekipu Borusije Dortmund sa 2:1 u velikom derbiju oblasti Rur odigranom u okviru šestog kola Bundeslige.
Žoel Matip doveo je Šalke u vođstvo u 10. minutu, a prednost je duplirao Čupo Moting u 23. minutu. Poraz gostiju ublažio je Pjer-Emerik Obamejang u 26. minutu.
Neven Subotić odigrao je ceo meč sa Dortmund i zaradio žuti karton, dok je Miloš Jojić ušao u igru u 69. minutu umesto Kevina Groskrojca.
Branilac titule Bajern iz Minhena slavio je u Kelnu protiv istoimene domaće ekipe sa 2:0 i učvrstio se na vrhu tabele.
Bavarci su poveli pogotkom Marija Gecea u 19. minutu, a trijumf gostiju potvrdio je Danijel Halfar auto-golom u 66. minutu.