Mauricio_Isla_Udinese

Udineze odneo bodove iz Milana

Fudbaleri Udinezea pobedili su u Milanu ekipu Intera sa 1:0 u utakmici 13. kola Serije A, koju su obeležili i promašeni penali i crveni kartoni.
Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je čileanski internacionalac Maurisio Isla u 73. minutu.
Udineze je u 85. minutu mogao da duplira prednost, ali je golman Žulio Sezar odbranio penal Antoniju di Nataleu. Prethodno je Havijer Zaneti zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Di Nataleom.
Ovaj promašaj mogao je skupo da košta goste, pošto je u 88. minutu dosuđen penal i za Inter, posle prekršaja nad Dijegom Militom.
Na sreću igrača Udinezea, Ðampaolo Pacini se okliznuo prilikom šuta i poslao loptu visoko iznad prečke. Nedugo zatim zbog prigovora sudiji isključen je fudbaler Udinezea Damijano Feroneti.
Srpski fudbaler i član Udinezea Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta.
U drugoj večerašnjoj utakmici Napoli je na svom stadionu savladao poslednjeplasirani Leće sa 4:2, a dvostruki strelac za domaćina bio je Edinson Kavani.
Rezultati i strelci u 13. kolu
Inter – Udineze 0:1 (Isla 73)
Napoli – Leće 4:2 (Laveci 26, Kavani 33, 82, DŽemaili 42 – Muriel 54, Korvija 90)
Sutra igraju: Katanija – Kaljari, Bolonja – Sijena, Kjevo – Atalanta, Fiorentina – Roma, Juventus – Chezena, Parma – Palermo.
Tabela: Milan 27, Udineze 27, Juventus 26, Lacio 22, Napoli 22, Palermo 19, Roma 17, Katanija 17, itd.
Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Grupa D: Barselona u osmini finala, Rubin pobedio Kopenhagen