petar skuletic par napPreokret Partizana za mirnu pauzu i +6 u odnosu na Zvezdu

Fudbaleri Partizana posle preokreta pobedili su danas na svom terenu Borac iz Čačka sa 5:1 (1:1) u 15. kolu Superlige.
Crno-beli su do 12. pobede u šampionatu došli golovima Vladimira Volkova u 41, Petra Škuletića u 64. i 90, Andrije Živkovića u 67, Saše Ilića u 88, dok je strelac za goste bio Ivan Đoković u 19. minutu.
Partizan je ranije obezbedio titulu jesenjeg prvaka, a na pauzu će otići sa šest bodova više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, koja je danas remizirala protiv Mladosti u Lučanima (1:1).
Čačani nisu došli u Beograd da se brane, pretili su u nekoliko navrata i poveli golom Đokovića, koji se najbolje snašao posle kornera.
Partizan je toga preuzeo inicijativu, ređale su se šanse pred golom golmana Petrića, ali je prvi strelac lige Škuletić nekoliko puta bio neprecizan.
Crno-beli su došli do iznednačenja pred kraj prvog dela igre kada je Petar Grbić prošao po desnoj strani i uposlio Volkova u petercu Borca, kojem nije bilo teško da postigne gol.
Ekipa Marka Nikolića je u nastavku za samo tri minuta preokrenula rezultat. Škuletić je posle nekoliko promašaja pogodio, a već u sledećem napadu Živković je duplirao vođstvo.
Partizan je završnici meča postigao još dva gola, kapiten Saša Ilić i Petar Škuletić postavili su konačan rezultat.
Jesenji deo prvenstva zvanično se zatvara u sredu kada će se u odloženom meču sastati Voždovac i Novi Pazar, dok drugi deo sezone počinje 21. februara 2015. godine.
Rezultati i strelci 15. kola:
Voždovac – Radnički Niš 2:1 (Nikolić 70. – Marjanović 25)
Rad – Napredak 0:1 (N“Daje 44)
Mladost – Crvena zvezda 1:1 (Jovanović 89. – Pečnik 16)
OFK Beograd – Jagodina 1:1 (Gajić 35. – Šušnjar 84)
Donji Srem – Novi Pazar 0:0
Čukarički – Spartak 2:0 (Todorović 84, Stojiljković 89)
Radnički Kragujevac – Vojvodina 3:4 (Arsić 41, Ivanić autogol 54, Tiodorović 56. – Gaćinović 7, 39, Ivanić 45, 81)
Partizan – Borac 4:1 (Volkov 41, Škuletić 64, Živković 67, Ilić 88. – Đoković 19)
Tabela: Partizan 38 bodova, Crvena zvezda 32, Vojvodina 29, Čukarički 28, Novi Pazar i OFK Beograd po 22, itd.
Povezana vest:  Iliev podneo ostavku: Moralni čin posle odlaska Mirkovića