Ivanovic PSG ChelseaNerešeno u Parizu, Ivanović strelac

Fudbaleri Pari Sen Žermena I Čelsija odigrali su večeras 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.
Čelsi je poveo golom Branislava Ivanovića u 36. minutu, a izjendačio je Edinson Kavani u 54. Revanš se igra 11. marta u Londonu.
„Sveci“ su danas imali inicijativu i stvorili su više šansi, ali je sjajni golman Čelsija Tibo Kurtoa u više navrata spasavao mrežu „plavaca“.
PSŽ je mogao da povede u prvom poluvremenu preko Bleza Matuidija I Kavanija, ali je Kurtoa u oba navrata odlično intervenisao.
Čelsi nije stvorio nijednu priliku, a poveo je praktično bez igre. Posle jednog kornera, Geri Kejhil je podigao loptu do Ivanovića, koji je glavom smestio u mrežu za vođstvo gostiju.
Zlatan Ibrahimović je do poluvremena imao jedan pokušaj iz slobodnog udarca, ali je šutirao preko prečke.
PSŽ je nastavio da vrši pritisak u drugom poluvremenu, a izjednačio je kada je Matuidi prošao po levoj strani i centrirao u šesnaesterac, gde je Kavani bio sam i glavom uspeo da postigne gol.
Parižani su nastavili da napadaju i u sledećih nekoliko minuta imali su odlične šanse. Prvo je Kurtoa odbranio šut iz blizine Ibrahimovića, a onda je udarac Esekjela Lavesija izblokiran.
PSŽ nije uspeo da napravi preokret, uprkos dobrim pokušajima Kavanija i Ibrahimovića u finišu meča.

Povezana vest:  Seltik potpisao ugovor sa najboljim mladim igračem Azije