Inter WolfsburgNovi neuspeh Intera, prošli Briž, Sevilja i Zenit

Fudbaleri Volfsburga, Briža, Sevilje i Zenita plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pošto su večeras bili uspešni u revanš utakmicama osmine finala.
Volfsburg je u Milanu pobedio Inter sa 2:1 i prošao dalje nakon što je slavio i u prvom meču kod kuće (3:1), Sevilja je takođe ponovo pobedila Viljareal (2:1), kao i Briž ekipu turskog Bešiktaša (3:1), dok je Zenitu bio dovoljan minimalan poraz u Torinu (1:0) pošto je na domaćem terenu slavio sa 2:0.
Inter je nastavio seriju očajnih rezultata i novim neuspehom razočarao navijače, a trener Roberto Manćini ponovo je na klupi ostavio srpskog defanzivca Nemanju Vidića.
Zdravko Kuzmanović takođe nije bio u startnoj postavi nero-azura, a u igru je ušao u 55. minutu.
U preostalom revanšu osmine finala između Ajaksa i Dnjepra igraju se produžeci. Holanđani su prvih 90 minuta igre dobili sa 1:0, istim rezultatom kojim su poraženi na gostujućem terenu.
Rezultati:
Bešiktaš – Briž 1:3 (Ramon 48 – De Suter 61, Mbombo 80, 90), prvi meč 1:2, dalje ide Briž.
Inter – Volfsburg 1:2 (Palasio 71 – Kaliguri 24, Bendtner 89), prvi meč 1:3, dalje ide Volfsburg.
Sevilja – Viljareal 2:1 (Ibora 69, Suarez 83 – Dos santos 73), prvi meč 3:1, dalje ide Sevilja.
Torino – Zenit 1:0 (Glik 90), prvi meč 0:2, dalje ide Zenit.
Ajaks – Dnjepar trenutno 1:0 (Bazer 60), igraju se produžeci, prvi meč 0:1.
Odigrano ranije večeras:
Roma – Fiorentina 0:3 (Rodrigez 9. penal, Alonso 18, Basanta 22), prvi meč 1:1, dalje ide Fiorentina.
Dinamo Kijev – Everton 5:2 (Jarmolenko 21, Teodorčik 35, Veloso 37, Gusev 56, Antunes 76 – Lukaku 29, Džagjelka 82), prvi meč 1:2, dalje ide Dinamo Kijev.
Dinamo Moskva – Napoli 0:0, prvi meč 1:3, dalje ide Napoli.
Žreb četvrtfinalnih parova Lige Evrope biće održan sutra u sedištu UEFA u Nionu.

Povezana vest:  Novi Pazar: Nema istupanja iz lige, pošteno do kraja