ronaldo slavlje-Gonzalo Arroyo Moreno  Getty Images SportReal pobedio Sevilju uz het-trik Ronalda

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras Sevilju sa 3:2, u utakmici 35. kola španskog prvenstva I tako smanjili zaostatak za Barselonom na dva boda.
Za prvi poraz Sevilje u sezoni na njenom terenu, sva tri gola za Real postigao je Kristijano Ronaldo, u 36, 37, i 68. minutu. On je tako na prvom mestu liste strelaca sa 42 gola prestigao Lionela Mesija iz Barselone, koji je ranije danas protiv Kordobe postigao dva gola i ima 40 prvenstvenih pogodaka.
Golove za Sevilju postigli su Karlos Baka u 45. minutu iz jedanaesterca i Visente Ibora u 79. minutu.
Tri kola pre kraja Real na drugom mestu na tabeli ima 85 bodova, dva manje od Barselone.
Sevilja je pretrpela prvi poraz na domaćem terenu od februara prošle godine, što je njen prvi poraz u poslednjih 35 utakmica na svom stadionu Sančes Pishuan.
Sevilja je peta na tabeli sa 69 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Valensija, ali i utakmicu manje.
Povezana vest:  Poraz domaćina Rusije, Urugvaj prvi u Grupi A