Lazio InterInter slavio u Rimu

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u Rimu ekipu Lacija sa 2:1 (1:1) u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Inter je ovim trijumfom ostao u trci za šestim mestom na tebli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Milanski klub sada ima 49 bodova, pet manje od Sampdorije, dok je petoplasirana Fiorentina sakupila 55 bodova.

Dva gola za goste postigao je Brazilac Ernanses u 26. i 84. minutu, dok je strelac za Lacio bio Kanderva u 8. minutu.

Pobeda „neroazura“ mogla je da bude i ubedljivija da je Ikardi u 63. minutu iskoristio penal.

Domaćin je poslednjih pola sata imao dva igrača menje, pošto je crveni karton dobio Marketi, a prethodno je u 24. minutu isključen Maurisio.

Povezana vest:  Dačić: Red se na sportskim priredbama može uvesti samo silom

Srpski reprezenetativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, Filip Đorđević je bio na klupi Rimljana, dok je Nemanja Vidić bio starter u timu Intera.

Ranije danas Atalanta i Sasuolo su pobedili i tako napravili veliki korak ka opstanku u elitnom takmičenju. Atalanta je na gostovanju bila bolja od Palerma sa 3:2, a istim rezultatom je Sasuolo savladao u Ćezeni istoimeni klub.

Sasuolo sada ima 40 bodova, a tim iz Bergama 36, osam više od Ćezena, koja se nalazi u zoni ispadanja.

Samdorija je u Udinama pobedila Udineze sa 4:1, Fiorentina je bila bolja na gostovanju protiv Empolija (3:2), Parma je kod kuće iznanadila Napoli (2:2), dok su u gradskom derbiju Kjevo i Verona podelili bodove – 2:2.

Rezultati i strelci 35. kola Serija A:

Kjevo – Verona 2:2 (Paloši 9, Pelisije 40 – Gomez 20, Toni 26)

Ćezena – Sasuolo 2:3 (Defrel 15, Brienca 29 – Zaza 48, Taider 51, Misisrolo 69)

Palermo – Atalanta 2:3 (Vaskez 43, Rigoni 68 – Baseli 6, Anđelković 17, Gomez 51)

Udineze – Sampdorija 1:4 (Di Natale 87. penal – Sorijano 25, 62, Akva 80, Dankan 89)

Povezana vest:  JELEN SUPERLIGA, Rad u formi, nova pobeda Smedereva, prvi trijumf Vojvodine

Empoli – Fiorentina 2:3 (Saponara 28, Mkedlidze 77 – Ilicic 4, 68, Salah 57)

Parma – Napoli 2:2 (Paladino 9, Horkera 33 – Gabjadini 28, Mertens 72)

Lacio – Inter 1:2 (Kanderva 8 – Ernanes 26, 84)