FSS_logoPoraz mladih u Rumuniji

Prijateljski duel mlade reprezentacije Rumunije i Srbije u Turn Severinu završen je pobedom domaćina – 3:1 (0:1)

STADION: Municipal. GLEDALACA:4.000 SUDIJA: Balaći Marija (Rumunija) ŽUTI KARTONI: Barbojanu, Torhe, Lukić. STRELCI: 0:1- Ubiparip u 16, 1:1 – Ganđoveanu u 47, 2:1 – Ganea u 67, 3:1 – Jonita u 77.

RUMUNIJA: Lungu, Rapa, Gardoš, Barbojanu, Hostea, Sburlea, Ganea, Torhe, Ganđoveanu, Parvulsku, Gaman. Igrali su još: Straton, Matel, Kiričev, Zaharija, Onikas, Kora, Kristea, Jonita.

Povezana vest:  Ronaldo: Neće biti smak sveta ako ne osvojim Zlatnu loptu

SRBIJA: Živković. Lukić (od 76. Stevanović). Leković (76. Brežančić), Karan, Jovanović (od 76. Brković), Radovanović (od 70. Medojević), Stanojević, Savić, Milinković (70. Živanović), Šćepović, Tadić (od 55. Žeravica), Ubiparip.

Mlada selekcija Srbije poražena u prijatenjskoj utakmici u Turn Severinu poražena je od odgovarajuće reprezentacije Rumunije (1:3). Jedini gol za naš tim postigao je napadač Vojo Ubiparip.

Srbija je u prvom poluvremnu potpuno dominirala i kontrolisala igru. Posledica takvog pristupa bio je i gol Ubiparipa u 16. minutu. U nastavku, nakon brojnih izmena koje je načinio selektor Rumunije, orlići su izgubili ritam i prepustili sredinu terena protivniku, koji je to znalački iskoristio- sa tri gola.

Bila je ovo poslednja provera izabranika Ratomira Dujkovića uoči nastavaka kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2011. u Danskoj.

Povezana vest:  Vest Hem se seli na Olimpijski stadion 2016.