srb mali u20

SP U20 NOVI ZELAND

Srbija u finalu prvenstva sveta, za titulu sa Brazilom

Omladinska reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u finale prvenstva sveta na Novom Zelandu, pošto je danas u polufinalu savladala Mali sa 2:1 posle produžetaka.
Nakon regularnih 90 minuta bilo je nerešeno 1:1, Srbija je povela golom fudbalera Partizana Andrije Živkovića u četvrtom, ali je Jusuf Kone izjednačio u 39. minutu.
U nastavku oba tima zaigrala su dosta opreznije, a Srbija je novom vođstvu bila najbliža u 71. minutu kada je prečka zaustavila udarac Milana Gajića iz daljine.
Usledili su produžeci, treći uzastopni za izabranike Veljka Paunovića, a epilog je bio isti kao protiv Mađarske i SAD.
Junak istorijskog trijumfa srpskog tima bio je mladi napadač Partizana Ivan Šaponjić, koji je u 101. minutu sjajno reagovao glavom posle kornera Živkovića i asistencije Stefana Veljkovića.
Trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali je Živković u 121. minutu pogodio prečku.
Srbija će se u finalu sastati sa Brazilom, koji je prethodno ubedljivo savladao Senegal sa 5:0.
Finale je na programu u subotu od sedam sati ujutro po srpskom vremenu.

Povezana vest:  Voždovac u Super ligi, Teleoptik u Prvoj ligi Srbije