superliga srbije

Pobeda Javora, remi Mladosti i Novog Pazara

Fudbaleri Javora pobedili su danas u Ivanjici Spartak iz Subotice sa 2:0, dok su Mladost i Novi Pazar u Lučanima odigrali nerešeno 1:1 u prvom subotnjim utakmicama drugog kola Super lige Srbije.

Javor je i na drugom meču od povratka u najjači rang takmičenja zabeležio trijumf, pa se tako, makar na sat vremena osamostalio na „čelu“ tabele Super lige sa šest bodova.

Povezana vest:  Benitez: Najdramatičniji meč, uzbudljiviji i od Istanbula

Strelci za Javor u veoma uzbudljivoj utakmici u Ivanjici bili su Stefan Dražić u 14. minutu i Marko Docić u 20.

Posle nekompletnog drugog kola Javor je prvi sa šest bodova, dok je Spartak 11. sa jednim

Ekipa Novog Pazara je na gostovanju protiv Mladosti došla do prvog boda u ovosezonskom izdanju Super lige. Gosti su poveli golom Predraga Pavlovića u 16. minutu na asistenciju Marka Đalovića.

Povezana vest:  Siti isprašio Njukasl i prišao Čelsiju na pet bodova

Mladost je potom zaigrala još ofanzivinije, pa je do izjednačenja došla u 41. minutu, a strelac je bio Saša Jovanović, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu posle šuta Jevgena Pavlova i zatresao mrežu Novog Pazara.

Ekipa Mladosti tako nije uspela da zadrži maksimalan učinak, pa zauzima treće mesto sa četiri boda, dok je Novi Pazar 10. sa jednim bodom.