Stuttgarter Kickers v VfL Wolfsburg

Volfsburg, Šalke i Bajer lako prošli u Kupu Nemačke

Branilac trofeja u Kupu Nemačke Volfsburg počeo je danas odbranu titule pobedom od 4:1 nad trećeligašem Štutgarter Kikersom, dok su Šalke i Bajer Leverkuzen takođe zabeležili ubedljive pobede u prvom kolu.
Volfsburg je posle prvog poluvremena vodio golovima Maksa Krusea i Basa Dosta, a Kevin de Brujn je na samom početku drugog poluvremena povisio na 3:0.
Francuski napadač Ladži Badijan dao je u 79. minutu gol za Kikerse, da bi sedam minuta kasnije Niklas Bendtner postigao konačnih 4:1.
Šalke je ubedljivo pobedio lokalnog rivala, drugoligaša Duizburg sa 5:0, dok je Bajer pobedio četvrtoligaša Športfrojnde Lote sa 3:0.
Ajntraht iz Frankfurta pobedio je petoligaša Bremer 3:0, dok je Keln sa 4:0 savladao četvrtoligaša Mepen, kome je u prvom poluvremenu isključen golman.
Jedino iznenađenje prvog kola postigla je četvrtoligaš Viktorija iz Kelna, koja je pobedila drugoligaški Union Berlin sa 2:1.

Povezana vest:  Zubizareta: Znali smo da Pujol odlazi na kraju sezone