Bayern Muenchen v FC-Augsburg

Bajern jedva protiv Augsburga, Dortmund slavio u Hanoveru

Fudbaleri minhneskog Bajerna i Borusije iz Dortmunda zabeležile su pobede u 4. kolu nemačke Bundes lige.
Bajern je teško i posle preokreta savladao Augsburg sa 2:1, dok je Dortmund slavio na gostovanju protiv Hanovera – 4:2.
Augsburg je poveo u finišu prvog poluvremena efektnim pogotkom Aleksandera Esvajna, a Bavarci su do trijumfa došli golom Tomasa Milera u 90. minutu posle, čini se, prestrogo dosuđenog penala.
Pethodno je izjednačenje domaćinu doneo Robert Levanodvski u 77. minutu.
Maksimalan učinak na startu sezone zadržao je i Dortmund. Najzaslužniji za četvrti trijumf „milionera“ bio je dvostruki strelac Pjer Emerik Obamejang.
Napadač Gabona mrežu protivnika pogodio je u 35. i 85. minutu, kada je postavio konačan rezultat.
U ostalim mečevima Darmštat je iznenadio Bajer u Leverkuzenu (0:1), Herta je savladala Štutgart (2:1), dok golova nije bila na utakmici između Ingloštata i Volfsburga.
Rezultati i strelci 4. kola Bundes lige:
Bajer Leverkuzen – Darmštat 0:1 (Sulu 8)
Bajern Minhen – Augsburg 2:1 (Levandovski 77, Miler 90. penal – Esvajn 43)
Ingolštat – Volfsburg 0:0
Hanover – Borusija Dortmund 2:4 (Sobijeh 18, 53 – Obamejang 35, 85, Mkitarijan 44, Felipe 67. autogol)
Herta – Štutgart 2:1 (Haraguči 14, Lustenberger 45+3 – Sunić 36)
Ajntraht – Keln 6:2 (Mejer 4, 23, 87, Kastainjos 15, 31, Seferović 73 – Modest 29, Hajnc 81)