spanija logo

Bez golova u baskijskom derbiju,“trojke“ Deportiva i Hetafea

Fudbaleri Real Sosijedada i Atletik Bilbaa odigrali su danas nerešeno 0:0 u poslednjoj utakmici 6. kola španske Primere. Ni četvrti derbi Baskije zaredom nije doneo pobednika, a sada ni previše zanimljivog fudbala.
Sosijedad je možda bio malo bolji rival, a najbolju priliku imao je tri minuta pre kraja kada je golman Bilbaa Iraizoz odbranio tri udarca iz peterca i spasao svoj tim poraza.
Atletik Bilbao, rival Partizana u Ligi Evrope, ostao je u donjem delu tabele i nalazi se na 16. poziciji, dok je ekipa Dejvida Mojesa zadržala 13 mesto.
Sa odličnim rezultatima na startu prvenstva nastavili su fudbaleri Deportiva, koji su došli do treće pobede u poslednje četiri utakmice.
Klub iz Galicije slavio je na svom terenu protiv Espanjola sa 3:0, a sve je bilo rešeno već početkom drugog dela igre.
Ekipa koja je prošle sezone opstala u poslednjem kolu remijem sa Barselonom, ove igra znatno bolje i nalazi se na šestom mestu na tabeli.
Isti rezultat viđen je u predgrađu Madrida, gde je Hetafe slomio otpor Levantea tek u poslednjih 10 minuta.
Rezultati i strelci:
Sporting Hihon – Betis 1:2 (Kastro 17. – Hoakin 47, Ruben Kastro 57)
Deportivo – Espanjol 3:0 (Gonzales autogol 14, Perez 27, 47)
Hetafe – Levante 3:0 (Vaskez 81, 90+2, Bendija 90)
Sosijedad – Atletik Bilbao 0:0
Odigrano juče:
Viljareal – Atletiko Madrid 1:0 (Baptistao 14)
Sevilja – Rajo Valjekano 3:2 (Gameiro 23, N“Zonzi 45+1, Konopljanka 86. – Bebe 51, Gvera 68)
Real Madrid – Malaga 0:0
Barselona – Las Palmas 2:1 (Suarez 25, 54. – Vijera 88)
Eibar – Selta 1:1 (Baston 3. – Aspas 76)