Roma v Lazio

Roma vladar Rima, Juventus slavio u Empoliju

Fudbaleri Rome pobedili su danas najvećeg rivala Lacio sa 2:0 (1:0) u rimskom derbiju u okviru 12. kola italijanske Serije A.
U sjajnom meču na Olimpiku ekipa Rudija Garsija zasluženo je slavila golovima Edina Džeka iz penala i Žervinja, zadavši jak udarac gradskom rivalu. Drugu stranu Rima posebno će boleti to što je sudija Paolo Taljavento svirao penal za Romu, iako je Đentileti oborio Džeka van kaznenog prostora.
Lacio nije bio bez šansi, Felipe Anderson pogodio je prečku, a neverovatne šanse iz peterca propustili su Filip Đorđević i Miroslav Klose.
Tačku na 149. „Derbi dela Kapitale“ stavio je Žervinjo, nakon što je pobegao Basti i matirao Marketija.
Fudbaleri Lacija će i posle tri i po godine morati da sačekaju kako bi slavili protiv Rome u Seriji A.
Aktuelni šampion Juventus polako se vraća u gornji deo tabele, savladavši danas u gostima Empoli sa 3:1.
Empoli je poveo golom Masima Makaronea, ali je torinski tim uspeo da preokrene već do poluvremena preko Marija Mandžukića i Patrisa Evre, dok je Paulo Dibala stavio tačku na „i“.
Ovog popodneva trijumfe su zabeležili odlični Sasuolo i Palermo protiv Karpija, odnosno Kjeva.
Fudbaleri Napolija pobedili su danas Udineze sa 1:0 u utakmici 12. kola italijanske Serije A.
Jedini gol na utakmici postigao je Gonsalo Iguain u 53. minutu posle dodavanja Žoržinja kroz odbranu Udinezea.
Napoli je tako nastavio seriju dobrih rezultata u Seriji A, pa sada zauzima treće mesto sa 25 bodova, dva manje od lidera Intera, a jedan manje od Rome. Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras u gostima Sampdoriju sa 2:0 u poslednjoj utakmici 12. kola italijanske Serije A.
Fiorentina je tokom celog meča imala incijativu, a golove u trijumfu postigli su Josip Iličić u 10. minutu iz jedanaesterca i Nikola Kalinić u 58.
Ekipa iz Firence se nakon ovog trijumfa vratila na prvo mesto Serije A sa 27 bodova, dok je Sampdorija 10. sa 16.