Eibar v Malaga
Pobede Atletik Bilbaa i Malage

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas u gostima Hetafe sa 1:0, dok je Malaga slavila sa 2:1 protiv Eibara u utakmicama 22. kola španske Primere.
Atletik se prilično mučio protiv Hetafea na gostovanju, ali je ipak uspeo da zabeleži drugi uzastopni prvenstveni trijumf i tako ostane u vrhu tabele prvenstva Španije.
Jedini gol na utakmic postigao je Inaki Vilijams u 24. minutu. Hetafe je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Huan Kala u sudijskoj nadoknadi vremena dobio crveni karton.
Atletik zauzima peto sa 34 boda, dok je Hetafe 11. sa 26.
Slična utakmica viđena je i na severu Španije u Eibaru, gde je Malaga protiv istoimenog kluba iz tog grada prekinula seriju od dva uzastopna poraza.
Prednost Malagi u 45. minutu doneo je Huanpi, da bi pitanje pobednika rešio 34-godišnji Paragvajac Roke Santa Kruz u sudijskoj nadoknadi vremena.
U poslednjim sekundama utakmice Eibar je smanjio zaostatak, a strelac je bio Borha Baston.
Malaga je posle ovog trijumfa 10. sa 27 bodova, dok je Eibar sedmi sa 33.