nikolas_anjelka_i_hektor_moreno_fra_maksSP JUŽNA AFRIKA

Meksikanci prezadovoljni pobedom protiv Francuske

Fudbalski reprezentativac Meksika Havijer Ernandes rekao je da je zadovoljan večerašnjom pobedom protiv Francuske na Svetskom prvenstvu, ali da je to samo prvi korak ka zacrtanom cilju. Meksiko je večeras pobedio Francusku sa 2:0, a strelac vodećeg gola bio je Ernandes u 64. minutu. On je proglašen za igrača utakmice.

-Veoma sam zadovoljan pobedom, više nego što sam osvojio ‘titulu’ najboljeg igrača utakmice. Ova pobeda je prvi korak, čeka nas dug put… Ne mislimo na utakmicu protiv Urugvaja, u trećem kolu, želimo da zajedno sa ljudima u Meksiku uživamo u pobedi – rekao je on.

Povezana vest:  Sudija nokautirao fudbalera u Novoj Crnji

Sa Ernandesom se složio i kapiten Rafael Markses.

-Uživaćemo zbog ove pobede. Ali, moramo da budemo mirni i idemo korak po korak – rekao je on.

Selektor Meksika Havijer Agire rekao je da je zadovoljan igrom svog tima u teškoj utakmici protiv Francuske.

-Teško smo došli do pobede. Zajedno treniramo tri meseca, imamo potencijal u napadu. Ostalo je još 90 minuta protiv Urugvaja, a naš cilj je poznat – plasman u osminu finala – rekao je on.