raul_mirales_portugalSP JUŽNA AFRIKA

Portugal deklasirao Severnu Koreju sa 7:0

Portugalija je sa visokih 7:0 savladala selekciju Severne Koreje koja je pružila odličnu partiju u prvom kolu protiv Brazila, iako je I taj meč izgubila sa 2:1.

Korejanci su do 28. minute dobro stajali na terenu kada je Raul Meireles doveo Portugal u vođstvo od 1:0 I sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Povezana vest:  Teves se vratio treninzima u Sitiju

Igrači Portugalije su u drugom poluvremenu krenuli furiozno i do 56. minute dva puta matirali golmana Ri Myong-Guka. Posle odlične akcije Portugalaca, Simao se je u 52. minuti izašao sam pred suparničkog golmana i kroz noge mu gurnuo loptu za vođstvo od 2:0. Nakon samo četiri minute Hugo Almeida povećava na 3:0.

Tiago je u 60. minuti pogodio za 4:0. I pored visokog rezultata Portugalci su nastavili sa napadima, a u 81. minuti strelac je bio Liedson.

Nakon jedne greške odbrane Severne Koreje lopta dolazi do Ronalda koji je neometano ušao u šesnesterac i povisio na 6:0, a samo minut kasnije Tiago svojim drugim golom postavlja konačan rezultat od visokih 7:0.