Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedom od 3:0 nad Norveškom počela je kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Aktuelni prvaci sveta u popunosti su u Oslu nadigrali Norvešku u prvom kolu Grupe C. Ekipa Joakima Leva imala je skoro 70 odsto poseda lopte i 20 šuteva ka golu rivala.

Nemačka je povela golom Tomasa Milera u 16. minutu, da bi na 2:0 povisio Džošua Kimih 45. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miler svojim drugim pogotkom u 60. minutu.

Povezana vest:  Docić: Ohrabrujuće je što ne moram na operaciju

Češka je u Pragu dočekala Severnu Irsku u drugom meču Grupe C, ali nije uspela da slavi, pošto je utakmica završena nerešeno 0:0.

Ranije danas u prvom meču Grupe C, Azerbejdžan je sa 1:0 pobedio San Marino.

Rumunija i Crna Gora su u okviru Grupe E u Klužu odigrali nerešeno 1:1, a domaćin je u poslednjim sekundama utakmice imao priliku da dodje do trijumfa, ali Nikolae Stančiu nije realizovao jedanaesterac.

Rumunija je imala veći posed lopte i više šuteva ka golu rivala, ali je Crna Gora imala znatno bolje prilike, medjutim, nije uspela da zatrese mrežu Kostela Pantilimona, što je u 85. minutu, pogotkom posle kontranapada, kaznio Adrijan Popa.