Fudbaleri Bešiktaša napravili su iznenađenje u trećem kolu Grupe B Lige šampiona, pošto su sa 3:2 kao gosti pobedili Napoli.

Bešiktaš je tri puta vodio, a italijanski klub nije uspeo da i treći put izjednači. Prednost turskom klubu doneo je Adriano, a izjednačio Dris Mertens.

Gosti su na poluvreme otišli sa prednošću golom Vensana Abubakara, a potom je Lorenco Insinje na početku drugog dela promašio penal. Ipak, Napoli je izjednačio iz novog penala, a strelac je bio Manolo Gabijadini.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Barselona želi devetu uzastopnu pobedu na svom terenu

Pobedu Bešiktašu doneo je Abubakar, svojim drugim golom četiri minuta pre kraja utakmice.

Benfika je u drugoj utakmici Grupe B kao gost pobedila Dinamo Kijev sa 2:0, golovima Eduarda Salvija iz penala i Franka Servija.

Sledeće kolo igraće se 1. novembra, kada će Benfika u Lisabonu dočekati Dinamo, a Bešiktaš u Istanbulu ekipu Napolija.