Amaterski engleski fudbalski klub Linkoln plasirao se danas u četvrtfinale FA kupa, pošto je na gostujućem terenu pobedio premijerligaša Barnli sa 1:0.

Jedini gol na utakmici, navažniji u 133-godišnjoj istoriji Linkolna, postigao je Šon Reget u 89. minutu.

Linkoln je tako postao prvi amaterski klub koji je posle 103 godine izborio plasman u četvrtfinale FA kupa.

Povezana vest:  Ajntraht kažnjen zbog ponašanja navijača u Bordou

Na stadionu „Tarf Mur“ bilo je 3.210 gostujućih navijača, koji su 15 minuta po završetku utakmice slvili sa svojim igračima i uzvikivali: „Idemo na Vembli“. „Ovo je neverovatno. Kada smo počeli takmičenje u oktobru, to je bio san“, rekao je napadač Linkolna Met Rid. Poslednji amaterski klub koji je igrao u četvrtfinalu FA kupa bio je Kvins Park Rendžers 1914. godine.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica i tabela posle osmog kola

Trener Barnlija Šon Dajč bio je ljut na svoje igrače.

„Nema izgovora. Nažalost, mi smo deo njihove bajke“, rekao je on.