Fudbaleri Čelsija nastavili su pohod na titulu šampiona Engleske, pošto su danas na svom stadionu pobedili Svonsi sa 3:1.

Čelsi posle 26 utakmica ima 63 boda, 11 više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji ima meč manje. Svinsi je 15. na tabeli Premijer lige sa 24.

Ekipa trenera Antonija Kontea je vodila 19. minuta golom Seska Fabregasa, ali je Fernando Ljorente izjednačio u nadoknadi poluvremena.

Povezana vest:  Sanderlend preokrenuo protiv Blekburna

Ipak, Čelsi je trijumfovao golovima Pedra Rodrigesa u 72. i Dijega Koste u 84. minutu.

Everton je nastavio seriju odličnih rezultata, pošto je sa 2:0, golovima Idrise Gaja u 40. i Romelua Lukakua u 80. minutu, kod kuće pobedio Sanderlend.

Everton je sedmi na tabeli sa 44 boda, četiri više od Vest Bromviča, koji je takođe pobedio u 26. kolu.

Povezana vest:  Saša Klještan: Ibra mi je rekao da imam ružne brkove

VBA je na svom terenu posle preokreta savladao Bornmut sa 2:1. Džošua King je u petom minutu iz penala doveo goste u vođstvo, ali su preokrenuli golovima Krega Dosona u 10. i Gereta Mekolija.

Kristal Palas je golom Patrika Van Anholta u 34. minutu pobedio Midlsbro i zabeležio važan trijumf u borbi za opstanak.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević je igrao celu utakmicu za Kristal Palas.

Povezana vest:  Zvezda protiv Rubina, Metalista i BATE Borisova

Hal i Barnli igrali su 1:1. Tom Hadlston je iz penala u 72. minutu doveo Hal u vojdstvo, a četiri minuta kasnije je izjednačio Majkl Kin.