Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Sportinga sa 6:1 u utakmici 25. kola španske Primere.

Barselona je, posle 17. pobede u Primeri, trenutno prva na tabeli sa 57 bodova. Katalonska ekipa ima dva boda više od Real Madrida, ali i dve utakmice više.

Ekipa iz Hihona je na 18. poziciji sa 17 bodova.

Povezana vest:  Italijani ostaju bez četvrtog kluba u Evroligi

Goleadu na Nou Kampu večeras je otvorio Lionel Mesi u sedmom minutu, a samo četiri minuta kasnije Huan Rodriges je zatresao svoju mrežu i povisio na 2:0.

Luis Suares je u 27. minutu pogodio za 3:0, da bi u drugom poluvremenu Barselona postigla još tri gola. Prvo je pogodio Pako Alkaser u 49. minutu, potom Nejmar u 65, da bi tačku na ubedljiv trijumf stavio Ivan Rakitić pogotkom u 87. minutu.

Povezana vest:  Revolucija na tržištu profesionalnih fotoaparata – Sony α9

Jedini gol za Sporting postigao je Karlos Kastro u 21. minutu.

Barselona u narednom kolu dočekuje Seltu, a Sporting na svom terenu igra protiv Deportiva.

Ubedljivu pobedu ostvario je i Viljareal koji je u gostima slavio protiv Osasune sa 4:1.

Dva gola za pobedničku ekipu postigao je Rafael Bore, a u strelce su se upisali i Roberto Sorijano i Roberto Soldado. Strelac pogotka za Osasunu bio je Roberto Tores.

Povezana vest:  Milan prijavio Inzagija u ekipu za Ligu šampiona

Viljareal je šesti na tabeli sa 42 boda, dok je Osasuna poslednja sa samo deset osvojenih bodova.