uefa_champions_leaguePLEJ OF LIGE ŠAMPIONA

Zenit pobedio Okser u prvom meču

Fudbaleri Zenita pobedili su večeras u Sankt Peterburgu Okser sa 1:0, u prvoj utakmici plejofa za

plasman u Ligu šampiona. Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Keržakov u trećem minutu.

Zenit je bio bolji u prvom poluvremenu, ali domaći fudbaleri nisu uspeli da iskoriste brojne šanse. U 30. minutu pokušao je Roman Širokov, posle centaršuta Aleksandera Anjukova, ali šutirao je preko gola. Pokušao je, zatim, Dani, ali je bio neprecizan iz voleja.

Povezana vest:  Miljković: Moramo da iskoristimo šanse protiv Intera

Fudbaleri Oksera nisu uspevali ozbiljnije da ugroze gol protivnika, prvu priliku imali su u 40. minutu kada je šut oprobao Entoni Letale, ali je golman Zenita Vjačeslav Malafejev na vreme istrčao i uhvatio loptu. Posle dva minuta Okser je mogao da izjednači, ali je Denis Olijeh posle dobrog udarca sa ivice šesnaesterca pogodio prečku.

Povezana vest:  Anćeloti ljut na svoje igrače jer su prokockali veliku šansu

Zenit je i u drugom poluvremenu bio bolji, napadao je preko Danija i Keržakova, ali nije uspeo da uveća prednost i mirnije dočeka revanš.

Francuski tim je u drugom poluvremenu najbolju priliku za izjednačenje imao u 57. minutu, kada je Ireneuš Jelen lob udarcem prebacio loptu preko gola. U nastavku meča fudbaleri Oksera nisu stvorili nijednu ozbiljnu šansu. Revanš utakmica igra se u sredu, 25. avgusta u Francuskoj.

Povezana vest:  32. KOLO PRIMERE, Barselona ne posustaje, Herez se ne predaje